HİZMETLERİMİZ

3 Boyutlu Ürün Tasarımı

3 Boyutlu Ürün Tasarımı

Bir ürünün tümü veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütün” olarak ifade edilmektedir. Tasarım ürünün dış görüntüsüdür. Ürünün üretim ve çalışma sistemi tasarım tesciline konu olmaz.. Yeni ve ayırt edici niteliğe sahip olmak koşuluyla, kapı kulpları,mutfak eşyaları,aydınlatma elemanları, mobilya modelleri, makinelerin dizaynları tasarım tesciliyle koruma altına alınabilmektedir; Tüketiciler bir ürünü seçerken marka, kalite ve fiyatın yanında ayrıca ürünün dış görünüme de dikkat etmektedirler.

DETAYLAR
3 boyutlu baskı

3 boyutlu baskı

3D Printer, 3 boyutlu bilgisayar datasını katı, elinizle tutabileceğiniz gerçek nesnelere dönüştüren bir makinedir. Bu teknoloji geleneksel imalat yöntemleri gerçekleştirilmesi mümkün olmayan geometrileri üretebilmektedir. 3D yazıcı teknolojisi aslında yeni bir teknoloji değil ilk uygulaması 1984’e dayanıyor ancak geçtiğimiz 20 yılda bu yöntem hızlı prototipleme alanının dışında çok fazla ilgi görmedi. Ancak son zamanlarda teknolojininde gelişmesiyle çok geniş kitlelere ulaşmıştır; hatta (MAKER) olarak adlandırdığımız kendin yap mantığı ortaya çıkmıştır.

DETAYLAR
H3 Tasarım Atölye

H3 Tasarım Atölye

workshop" kelimesinin sözlükteki karşılığına baktığımızda iki anlamı var: Birincisi el işlerinin, hafif-küçük üretimlerin yapıldığı küçük çalışma yeri, ikincisi ise sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilen, katılımcılar arası bilgi paylaşımına ve etkileşime dayalı eğitim semineri veya bir dizi toplantı... Kısaca spesifik bir konuda bilgi paylaşımının ve/veya uygulamaların yapıldığı toplantı; yani eğitim alanında yaptığımız workshop uygulamaları... Eğitimlerin özelde bireye ve genelde de kuruluşa katkı sağlayabilmesi için edinilen bilgilerin uygulamaya aktarılabilir olması; bir diğer ifade ile bireylerin uygulama becerisi edinmeleri kritik önem taşıyor. Katılımcıların da kuruluşların da herhangi bir gelişim aktivitesinden beklentileri bu... Çünkü iletişim teknolojilerinin bu kadar gelişmiş olduğu günümüzde her türlü bilgiye ulaşabilmek zaten çok kolay. Eğitime gitmekteki amaç sadece bilgi edinmek değil, uygulama becerisi kazanmak... Katılımcılara uygulama becerisi kazandırmak amacıyla kuşkusuz workshop dışı eğitim programlarında da çeşitli örnek uygulamalar yaptırılıyor. Bir sürü eğitim programının tanıtımında kullanılacak yöntemin "yaparak öğrenme" yöntemi olacağı ifade edilir. Ancak, bir eğitim/gelişim programının amacı gerçekten, genel bilgilendirme sağlamanın ötesinde; belirli bir konuya odaklı olarak yoğun etkileşim sağlamak ve bolca uygulama/pratik yaptırmak ise program workshop olarak adlandırılıyor.

DETAYLAR
H3 Tasarım stüdyo

H3 Tasarım stüdyo

Fotoğraf çekimleri için özel olarak düzenlenen fotoğraf stüdyolarının özellikleri fotoğrafçının sıklıkla çalıştığı ürün grubuna bağlı olarak değişebilmektedir Otomobil gibi büyük ürünlerin çalışıldığı stüdyoların fiziki olarak daha büyük boyutlarda olması, araç ve malzeme giriş çıkışının kolay olabilmesi için zemin katlarda olması, tavanının yüksek olması gerekmektedir. Bunun yanında daha çok küçük boyutlu ürün gruplarıyla çalışan fotoğrafçılar için daha mütevazı boyutlarda, hatta çekim masasının ve ışıklarının sığabileceği büyüklükte bir alan yeterli olabilmektedir. Stüdyolarda ürünlerin düz bir yüzey önünde çekilebilmesi için ayrıca sonsuz fonların bulunması gerekmektedir. Bunun yanında çekimlerin bir kısmı duruma göre stüdyo dışında bazı mekanların (show room, atölye, depo, imalathane vb.) düzenlenerek stüdyo haline getirilmesiyle de yapılabilmektedir.

DETAYLAR
ÖGRENCİLER İÇİN 3D BASKI HİZMETİ

ÖGRENCİLER İÇİN 3D BASKI HİZMETİ

H3 tasarım verdiği bir çok hizmet dışında üniversitelerde bulunan mimarlık fakültesi ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerine 3 boyutlu baskı hizmeti vermektedir. bu bölümlere verdiği hizmetler kısaca şunlardır: hazır model baskısı,tasarım hizmeti,3 boyutlu modelleme dir.

DETAYLAR
H3 TASARIM VE HIZLI PROTOTİPLEME

H3 TASARIM VE HIZLI PROTOTİPLEME

Prototipleme, teknik anlamda imalatı yapılacak ürünün imal edilmeden önce elle tutulur en ilkel şeklinin oluşturulması olarak tanımlanabilir. Bu şekle de o ürünün prototipi denir. Prototip, tasarım aşamasından sonra gelir. Mantık olarak malzeme seçiminden önce prototipleme yapılır. Böylece seçilecek malzemeler daha sağlıklı ve doğru şekilde kararlaştırılmış olur. Prototipte yanlış görülen geometriler, tasarım aşamasına dönülerek düzeltilir, müdahale edilir. Protipler genel olarak boyanabilen ve talaşla işlenebilirlikte problem yaratmayacak malzemeler ile oluşturulur. Böylece maliyet fazlalığı oluşmaz. Prototip ister tek parça, ister çoklu parça, istenirse de mekanik olarak hareket edebilen birleştirmeler olarak oluşturulabilir. Parçalar arasında fark yaratmak için her parça kendine has renklerle boyanır. Böylece prototipin görünümünün daha anlaşılır olması sağlanır. Şekilde üretimi yapılacak olan bir saç kurutma makinasının bilgisayar ortamında 3 boyutlu görseli bulunmaktadır. Bu şekilde ise üretilecek ürünün prototipi elde edilmiştir. Böylece üretim sonunda ne şekilde bir ürün ortaya çıkacağı henüz tasarım aşamasındayken dahi görülmüş olur. Prototipler günümüzde özel prototip makinaları ile oluşturulabilir. Bu makinalar prototipi çekirdekten, katman katman yüzeye çıkarak oluşturur. Bu işlem oldukça kısa zaman aldığından endüstride kullanımı hızla artmaktadır.

DETAYLAR